Familien

Introduktion

Nedenfor er en lille præsentation af familien Ejvind Nejsum.

Jytte og Ejvind

Jytte og Ejvind

Familiens overhoveder.

Baggrundsbilledet for hjemmesiden er et gammelt billede fra Klemmens Have, som er Ejvinds fødehjem.

 

Børn: Johannes, Jakob, Hanna, Peter, Maria, Sara, Elisabeth

Emailadresser: ejvind@nejsum.net, jytte@nejsum.net

Mette og Johannes

Ellen, Mette og Johannes

Vi bor i Hinnerup, på Rønvangen 40. Mette arbejder som sygeplejerske på Skejby Sygehus og Johannes er udvikler hos KMD. Ellen går i skole på Rønbækskolen i Hinnerup.

 

Barn: Ellen

Hjemmeside: Mette og Johannes

Emailadresser: mette@nejsum.net, johannes@nejsum.net, ellen@nejsum.net

Jette og Jakob

Børn: Tobias, Nikolaj, Ida

Emailadresser: jette@nejsum.net, jakob@nejsum.net

Hanna og Søren

familie-billed-fra-tyrkiet1

Vi hedder Hanna og Søren Nejsum Mellergaard og er begge lærerer på Djurslands Efterskole. Vores børn er Simon (1999), Anton (2001) og Sofie og Emma (2005). Vi bor i Fjellerup på Norddjursland.

 

Børn: Simon, Anton, Sofie, Emma

Hjemmeside: Mellergaard

Emailadresse: mellergaard@nejsum.net

Hanne og Peter

Børn: Thea, Esther, Noah

Hjemmeside: Hanne og Peter

Emailadresser: hanne@nejsum.net, peter@nejsum.net

Maria og Hans Jacob

Børn: Carl Emil, Mads Laurits, Anna Gry

Hjemmeside: Nejsum Clausen

Emailadresser: maria@nejsumclausen.dk, hansjacob@nejsumclausen.dk

Sara

Hjemmeside: Nejsum's weblog

Emailadresse: sara@nejsum.net

Elisabeth og Kathrine

Hjemmeside: Nejsum's weblog

Emailadresse: elisabeth@nejsum.net

Vores seneste indlæg

Peter ogf Sebastian i "Bidt, brændt og stukket"

Peter på TV i “Bidt, brændt og stukket” med Sebastian

Så har Peter igen været på TV, denne gang i programmet “Bidt, brændt og stukket: Inficeret af orm” sammen med Sebastian Klein, sendt 23. august 2021. I kan se de tre afsnit her: Afsnit 1. “Inficeret af orm”: Afsnit 2. “Ormegård i maven”:   Afsnit 3. “Orm på størrelse med spaghetti”:

Peter i TV Avisen

Så har professoren igen været i medierne. Denne gang i TV Avisen kl. 21:30 den 18.12.2019. Indslaget kan ses på DR TV og starter 20:48 på tidslinien. For ikke så længe siden var han også i Go’ morgen Danmark, men derfra kan man kun se et kort klip med mindre man har adgang til TV2 […]

Ferie i Prag 2017

Hermed lidt billeder fra vores sommerferie i Prag.

Se alle vores indlæg

Familiegalleri

[peg-gallery album="http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/114120677651773521911/albumid/6384752212859829281?alt=rss&kind=photo"  ]